Nejčastější otázky

1. Můžu si na základě certifikátu zřídit živnostenský list?

1: ANO můžete si zřídit živnostenský list, jelikož je výcvik akreditován.


2. Na co je výcvik zaměřen?

2: Výcvik cílí na komplexní a individuální přístup ke klientovi. Různorodost terapeutických nástrojů umožní efektivitu vaši práce v praxi.


3. Bude na výcviku probíhat i praxe?

3: ANO praxe probíhá obvykle po dvojicích. Teorie je dostatek, já ale na místo toho preferuju osobní zkušenost. Každý přihlášený student před nástupem dostane formulář, který před zahájením vyplní a zároveň s ním bude v průběhu výcviku pracovat. Rychleji si díky tomu osvojí získané dovednosti a zároveň získá i osobní zkušenost.


4. Můžu získat akreditovaný certifikát v případě, že nemám středoškolské vzdělání a hradím si výcvik sama?

4. Výcvik je podmíněn středoškolským vzděláním, ale nezoufejte, výcvik můžete absolvovat a na závěr získáte CERTIFIKÁT Institutu Transformační Psychologie®.


5. Jaký druh živnosti si mohu otevřít?

5. Živnost volná - 60. Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků.


6. Můžu rekvalifikaci splácet?

6. ANO zavolejte mi a určitě najdeme společné řešení.


7. Proč musím uhradit 50%, i když mi ÚP rekvalifikaci proplatí?

7. občas se stane, že student na výcvik nenastoupí a ani nás včas neuvědomí a volné místo již není možné nabídnout náhradníkovi. TENTO ZÁVAZEK JE VRATNÝ!!!


Proč terapeutický výcvik trvá jen pět víkendů?

Během těchto pěti víkendů, získáte nástroje pro efektivní terapii. Zároveň máte možnost si sami prožít průběh terapie a zároveň pocítit výsledek. Jakkoli dlouhé školení vám nemůže poskytnout osobní sebezkušenost přímé praxe s klientem

Zvládnu soukromou praxi?

Jakmile budete mít svou poradnu, svůj pevný bod vše bude probíhat mnohem plynuleji než na výcviku. Obavy opadnou s každým dalším klientem, a jakmile přijmete a vcítíte se do role terapeuta, vše půjde jak po másle.

Já zastávám názor, že důležitá je přímá praxe s klienty. Lidé jsou rozmanité bytosti a jen rychlý vstup do praxe vám umožní nabýt zkušenosti, které nezískáte ani za deset let studia.

Nejlepší studium je přímá zkušenost s klientem, další rozvoj terapeutické praxe přichází se získanými zkušenostmi a požadavky klientů.

Milton Ericsson světově proslulý hypnoterapeut řekl: „fake it feel you make it“ „předstírej to tak dlouho, až se tím staneš.“

 

 


Webdesign vytvořil: Ivo Sýkora - IT nebo WEB