Strach ze Samoty

13. 09. 2017 | Monika Nosková

Za gramatiku a úpravu příspěvku zodpovídá autor

Paní Fany mě navštívila poté, co se o mně dozvěděla od mé klientky. Sdělila mi, že má problém ve vztazích, ale nejvíce se bojí samoty.

Nejprve jsem nechala Fany vyprávět její příběh, abych se více dozvěděla o všem čeho se její problém tíká. Již při vyprávění, byla velice rozrušená. Proto jsem uvedla klientku klidným hlasem a navozením jemné hypnózy do lepší emocionální nálady. Aby byla schopná dokončit vyprávění.

Nejvíce Fany trápí pocit tíživé samoty, po skončení jejího manželství. Navrhla jsem techniku EFT.

Určení SJS (subjektivní jednotka stresu) na škále od 1 až 10 (10 je nejvíce), na čísle 9

Ladící věta, poklepávání na karate bod „ I přesto že se bojím tíživé samoty, mám se ráda a  přijímám se taková jaká jsem“.

Po třech kolech poklepávání se slovy tíživá samota, Fany propadla v hluboký pláč. Provedli jsme několikrát hluboký nádech a výdech. Při poklepávání klientce projela hlavou další emoce…..pocit nechtěného dítěte ze strany matky.

Určení SJS (subjektivní jednotka stresu) na škále od 1 až 10 (10 je nejvíce), na čísle 10 jako nesnesitelná hluboká bolest na hrudi.

Ladící věta „ I přesto že cítím hlubokou bolest na hrudi, že mě matka nechtěla, mám se ráda a přijímám se taková jaká jsem“.

Další změněnou emocí při poklepávání, byla nenávist ke starší upřednostňované sestře.

Určení SJS (subjektivní jednotka stresu) na škále od 1 až 10 (10 je nejvíce), na čísle 9.

Ladící věta „ I přesto že nenávidím sestru, mám se ráda a přijímám se taková jaká jsem“.

Poklepová slova nenávidím sestru…., využívá mě…., je to mrcha

Po několika kolech poklepávání zmírnění SJS na 5, poté na 3. Dalších několik kol se slovy….mám se ráda…., cítím se skvěle, následoval Gamut 9 a fixace pohybem očí, nastala velká úleva, a SJS postupně klesla na číslo 2.

Klientka měla pocit velké úlevy, uvolnění a klidně hovořila. Setkání jsme ukončili.

Další sezení bylo domluveno za 14 dní po skončení letních prázdnin. Fany odcházela s úsměvem na tváři, dobrou náladou a slovy „ Tak dobře jsem se již dlouho necítila.“

Monika Nosková

Adresa: Kotkova 1599, 544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 724 468 741

Webdesign vytvořil: Ivo Sýkora - IT nebo WEB