Strach z pocitu dezorientace

26. 02. 2019 | Ing. Kateřina Rindová

Za gramatiku a úpravu příspěvku zodpovídá autor

Syn Matyáš má diagnostikovanou alergii na kočku. Vždy s nástupem podzimu, kdy se naše kočka začíná zdržovat více v interiéru, se mu často plní nos a nemůže dýchat, na škrábnutí kočkou reaguje svědivým otokem. Proto jsem mu navrhla, že bych mu mohla alergii odstranit pomocí terapie. Z koučovacího rozhovoru ale vyplynulo, že jeho SJS je 0, že vlastně svoji alergii vůbec nevnímá jako problém. Zato si ale uvědomil, že ho často přepadá strach o vlastní zdraví. Bojí se, že se bude opakovat situace, která se mu v poslední době několikrát stala, kdy mu najednou z ničeho nic začnou brnět prsty a brnění postupuje pažemi nahoru, přes krk až do obličeje. V takové chvíli se cítí dezorientovaný a zmocňuje se ho panický strach, že je to „něco vážného“.

 

Nejprve jsem u něho použila metodu EFT, proťukali jsme:

„I přesto, že mám strach z pocitu dezorientace, mám se rád a přijímám se.“

„I přesto, že mám strach, že se mi děje něco vážného, mám se rád a přijímám se.“

„I přesto, že mám strach, že se to bude opakovat, mám se rád a přijímám se.“

 

Kontrolou jsme ověřili, že strach už není tak intenzivní. Pokračovali jsme tedy pomocí techniky KMT odstraněním negativních emocí a upevněním pozitivních afirmací. Proťukali jsme:

-          Rozpouštím strach z dezorientace

-          Rozpouštím strach z brnění rukou a obličeje

-          Rozpouštím strach z nepříjemného pocitu v hlavě

-          I když mě začnou brnět ruce, cítím se klidný

-          Jsem v pohodě

-          Jsem sebevědomý

-          Přijímám se

 

Když jsme pro kontrolu znovu vyvolali představu, že přichází ten obávaný stav – brnění a pocit dezorientace, už to v synovi nevzbuzovalo vůbec žádný strach ani jiné emoce. Viditelně se mu ulevilo. Sezení jsme ukončili s úžasným pocitem, že terapie pomohla a že jsem získala důvěru svého čtrnáctiletého pubertálního syna. Teď ví, že kdykoli bude mít nějaký problém nebo obavy, může se mi svěřit a já mu dokážu pomoci.

Kateřina Rindová

Adresa: Nezamyslova 1291, Liberec 14

Tel.: 604 727 010

Webdesign vytvořil: Ivo Sýkora - IT nebo WEB