ČlánkyEbookKe stažení

Kalendář akcí

PSYCHOTERAPEUT NENÍ ČARYFUK

31. 05. 2017 |

PSYCHOTERAPEUT NENÍ ČARYFUK

Mnoho lidí, kteří se rozhodnou vyhledat pomoc při řešení svých problém odborníka se domnívá, že je tato osoba zbaví problému mávnutím kouzelného proutku.

Proto bych ráda uvedla věci na pravou míru.

 Ať už takovému odborníkovi budeme říkat poradce, léčitel, psychoterapeut tak je to obvykle člověk, který má patřičný odstup od osoby, jež chce svůj problém řešit a díky tomuto odstupu má možnost dát vhled do problému i klientovi.

Mnohdy stačí, když se změní omezující program v hlavě klienta, který ho blokuje před dosahováním svých snů.

Ano jsou to limity, které si někteří táhnou jako kouli u nohy už od svého dětství.

Tyto limity pak brání, poznat sebe, poznat svět, dosahovat svých snů a nakonec to vše skončí slovem, nemůžu to je jen pro vyvolené.

  • Nemám štěstí…
  • Jsem smolař….
  • Tolik štěstí najednou to by se mi nemohlo stát….

Tento odborník nemá v ruce kouzelný proutek, ale může mít osvojenou schopnost kouzlit slovy. A tak když vychytá tyto limity blokující štěstí klienta je posun klienta a léčba na dobré cestě.

Proto je mi bližší nežli psychoterapeut, léčitel aj. oslovování těchto guru PRŮVODCE. Průvodce proto, že klienta provedeme jeho minulým, současným i budoucím životem tak, aby změna mohla nastat.

Je dobré si uvědomit, že je to právě váš klient, který jako jediný je kompetentní nalézt cestu ven. Bez něho se totiž můžete stavět na hlavu, ale výsledek bude nulový.

Kdo ještě na změnu není připraven, tak s ním nehnete. Možná vás vyhledá za rok či dva i toto ke častou praxí.

I lidé, kteří se rozhodnou postoupit terapii si mnohdy nakonec uvědomí, že je jim takto dobře a nepotřebují to vše, co se jim nabízí. Je důležité vždy respektovat rozhodnutí klienta a nedávat si za vinu, když výsledek nebude takový, v jaký jsme doufali.

„Není důležité vždy všechno pochopit, někdy bohatě stačí to prostě přijmout.“

Lidem, jež vyhledávají odbornou pomoc, doporučuji napsat si na papír, co vše se mi v poslední době honí hlavou.

  • Co vlastně chci řešit
  • Od čeho začít

To vám zaručí, že se terapie bude ubírat tím správným směrem a za krátkou dobu můžete zaznamenat zlepšení ve vnímání svého problému.

 

 

Audio příloha


Video příloha


Webdesign vytvořil: Ivo Sýkora - IT nebo WEB