ČlánkyEbookKe stažení

Kalendář akcí

VNÍMANÉ TRAUMA COVID19

22. 03. 2020 | Mgr.Bc.Barbora Studená

VNÍMANÉ TRAUMA COVID19

Zcela jistě se těšíme, až celá tato pro nás nová situace pomine. Avšak pravdou je, že možná pomine ve smyslu – začneme chodit do práce, kina, restaurací, posiloven, ale to co teď prožíváme skrze různá omezení, se ukládá a stává součástí nevědomé mysli a to bude mít dopad na naši budoucnost. Jak toto riziko snížit či zvrátit se dočtete dále.

11. září 2001

Vzpomeňte si na 11. září 2001 vzpomenete si, co se stalo hned po přečtení data?

Pokud ano, tak  jste prožili vnímané trauma, i přesto, že se vás to třeba osobně netýkalo.

Nynější situace kolem COVID 19 je naprosto stejná. Cítíme se omezení a také ohrožení. Naše mysl nasává veškeré informace, které se na nás valí z medií a sociálních sítí. Snažíme se ulehčit naši mysli tím, že si posíláme vtipná videa a obrázky, ale můžete si všimnout, že nepřítel je stále v hlavní roli. Běžné vtípky jakoby ztratili svůj smysl a my se zcela oddali tématu každodenního dne.

Podporujeme se na každém kroku, více si voláme, více sdílíme. Šijeme roušky pro ty, co nemají, hlídáme děti druhých nebo našim starším nosíme nákupy a odkrýváme své lepší a empatické JÁ. To je zcela určitě ukázkou sociálně vyspělé společnosti.


Fázování traumatu v mysli

  • Nejdříve se bojíme toho, že onemocníme (možná někteří z vás pomysleli i na to „je lepší onemocnět teď, dokud je dostatek zdravotní péče nebo později kdy bude třeba nějaký lék?)
  • Strachujeme o zdraví našich blízkých a přátel.
  • Může se prohlubovat strach z lidí kolem, z dotýkání se předmětů a další.
  • Jakmile si na narůstající čísla nakažených i zemřelých zvykneme (toto je schopnost lidského mozku, aby se vyvaroval v co největší míře stresu), tak nás možná začnou nahlodávat jiné myšlenky „budu mít prací“? „budu mít finance na zaplacení toho a toho“? aj

Věřím, že i toto se vyřeší a my se vrátíme k tomu, co nás těší a co utváří náš život.


Problém jménem autopilot

Co považuji za největší zátěž do budoucna je trauma, které každý den krmíme informacemi o vývoji (což je jistě nevyhnutelné), a které vytvářejí v naší mysli novou neuronovou síť s názvem COVID19 = IZOLACE = SAMOTA = STRACH = NEJISTOTA.

Jakmile se nový program v  nevědomí vytvoří, stane se autopilotem běžného života.

Myslíte, že je to dobře?

Sdělím vám proč ne!

Každé trauma a zkušenost, která se stane našim autopilotním programem se spouští bez vědomého řízení tzn., že když půjdete třeba i za rok do obchoďáku nebo se setkáte s kýmkoli, kdo na vás kýchne, okamžitě se nastartuje STRESOVÁ REAKCE, kterou vyvolá strach a tím se samozřejmě oslabí IMUNITNÍ SYSTÉM. Vy tak budete obnažení pro jakékoli onemocnění a viry či bakterie budou mít lehčí možnost vstoupit do tělesného systému.

Mě se to netýká, a přesto týká!

Mnoho lidí má strach z létání a u mnoho mých klientů, s kterými jsem na odstranění strachu pracovala, došlo ke vzpomínkám na dokument o leteckých katastrofách nebo třeba obrazu letadel řítících se na newyorská dvojčata. To je problém vnímaného traumatu, uloží se, aniž bychom byli přímými účastníky krizové situace.

 

Odstraňte trauma z nevědomí už teď

Proto je velmi důležité začít se chránit už teď a i přestože se technika z Transformační Psychologie může zdát úsměvná., tak se smějte (to doporučuji), ale použijte ji. To jakou sílu měnit nevědomé programy má, vás přesvědčovat vůbec nehodlám – jděte do toho a poznáte to sami.

Jakmile na sobě začnete pracovat, tak vyrušíte vzorec: COVID19 = IZOLACE = SAMOTA = STRACH = NEJISTOTA z nevědomí.

 

Imunita budoucnosti

Jestliže na vás v budoucnu kdokoli kýchne, tento autopilot se nespustí, protože tento program v hlavě prostě nemáte a váš IMUNITNÍ SYSTÉM zůstává v režimu ZAPNUTO.


Informační video:

https://www.youtube.com/watch?v=xYuPehOtrvI

Jak teda na to

Poklepávejte si, kdykoli budete sledovat nebo poslouchat zprávy spojené se současnou situací podélně pod klíčními kostmi z jedné strany na druhou. Můžete si také opakovat frází "je to vpohodě", "zvládnu to", "jsem v klidu".

Možná jste si všimli, že když jste ve stresu tak se škrábete nebo mnete právě v této části, nevědomý mechanismus na snížení stresové reakce v nadledvinách.

Další info v informačním videu:

https://www.youtube.com/watch?v=xYuPehOtrvI

Audio příloha


Video příloha


Webdesign vytvořil: Ivo Sýkora - IT nebo WEB